Ramygalos šviesuolė tautodailininkė Danutė Ulienė

Bėgant  laikui reikėjo kažkur dirbti. Viena  pažįstama moteris pasiūlė pasidomėti vytelių pynimo darbu Panevėžio įmonėje ,,Žilvytis“. Nuvažiavo. Jai parodė kaip reikia dirbti, pinti duonines, padėklus ir priėmė į darbą. Davė paruoštą vytelių ryšulį ir pasakė –  teks dirbti namuose, atsiskaitymas – kartą per mėnesį. Sutartis patiko – darbas namuose, vaikai šalia mamos.

Danutės Ulienės kūrinys “Delfinas”

 Pasak Danutės Ulienės – trejus metus pynė vieną ir tą patį gaminį – duonai padėklus. po to sekė kitas gaminys.Ttaip šiam darbui buvo atiduota 13 metų. Darbas patiko, rankos įgudo prie vytelių. Laisvalaikiu pati pradėjo pinti savo sukurtas vizijas. Taip atsirado nauji gaminiai, kuriuos priėmė įmonės vadovai. Pagal jos pavyzdžius kūrė kitos pynėjos. Vėliau įsidarbino kitoje, analogiškoje įmonėje ,,Karklas“. Sekėsi gerai. Ten užsiminta, gal Danutė norėtų įstoti į Panevėžio tautodailės draugiją. Pasiūlymas buvo puikus. Į rankinę susidėjusi ,,duonines“, ,,padėklus“, ,,nėrinius“ atvyko į Tautodailės sąjungos Panevėžio skyrių. 1999 metais komisijos nariai vienbalsiai nutarė – priimti.

Klausiau, kokia Jums buvo nauda?. Gavo teisę dalyvauti grupinėse parodose, dalyvauti mugėse, rengti personalines parodas ir žinoma … būti pastebėtai ir įvertintai. O jų tų įvertinimų, sulaukė daug. Prieš mane ant stalo buvo pluoštas padėkų, diplomų.  Netrukus tautodailininkė iš  kito kambario atėjo nešina  dekoratyviniu  stiklo gaminiu  – didžiausiu ir vertingiausiu, ir  brangiausiu  įvertinimu – Panevėžio rajono bendruomenės sąjungos įsteigtu prizu „ Mūsų kaimo šviesuolis, 2014“.  ką ir be kalbėti, malonu sulaukti tokio pripažinimo…

Danutė Ulienė prisiminė, kad 2013 metais josios pinti gaminiai drauge su kitų ramygaliečių moterų rankdarbiais buvo išvežti į Briuselį, Belgijos Caritas organizuojamą labdaros mugę. Pasakojo, kad prisidėti prie labdaros paskatino dvi veiklios moterys:  generolo majoro Vytauto Jono Žuko žmona Vilma, tuo metu dirbusi Lietuvos atstove NATO Charity Bazaar organizacijoje ir žinoma aktyvi ramygalietė  Rasa Marozienė – Ramygalos miesto ir Garuckų kaimo bendruomenės pirmininkė. Mugė pasisekė, buvo surinkta per 191 tūkstančių eurų.