Fotomenininkas Petras Kaupelis: ,,Labai įdomu kurti“

Parodos buvo rengiamos gamyklose, kino teatruose, gydymo įstaigose ir kt. Dalyvauta įvairiose respublikinėse kūrybinėse stovyklose. Pasiekti rezultatai puikūs – tuo metu buvo viena geriausiai ir kūrybiškiausiai dirbanti visuomeninė organizacija Lietuvoje. Aš kaip vadovas ir sekcijos nariai buvome apdovanoti kelialapiu į tarptautinę foto meno kūrybinę stovyklą Gurzufe (Ukraina). Panevėžiečių sukurtas fotografijas eksponavo stovyklos simpoziumo salėje. Panevėžyje įkurta foto sekcija vienintelė fotografijos srityje atstovavo Lietuvą, – tai buvo aukštas įvertinimas ir pasiekimas.

Iliustracija iš Petro Kaupelio rinkinio.

  • Prašau pristatykite projektą, skirtą Jūsų kūrybinės veiklos 50 -čiui. Kokią paruošėte dovaną Panevėžio krašto fotografijos mylėtojams?

Tai malonus kūrybinis jubiliejus, kurio rezultatais esu patenkintas.

Šie naujieji darbai daugiau panašūs į tapybos paveikslus negu į fotografijas. Šia technika sukurtus tris kūrinius įsigijo kolekcininkai iš JAV. Panevėžio fotografijos galerijoje eksponuosiu pačius naujausius kūrinius perkeltus ant drobės.

Ką palinkėtumėte jauniesiems fotografams?

Rezultatai greitai nepasiekiami. Teoriškai ir praktiškai kantriai dirbant per keletą metų galima pastebėti ir įvertinti dėmesio vertus fotografijos darbus. Dabartinis jaunimas pradėjęs fotografuoti jau laiko save fotomenininkais. O kai pasižiūri jų darbus, tai pamatai, kad fotografinės abėcėlės pirmus žodžius tik pradeda surinkti. Jauniesiems fotografams linkiu kantrybės ir daug darbo nelengvame kūrybiniame procese.

Ačiū už pokalbį.

 Fotomenininką Petrą Kaupelį kalbino istorikė, publicistė Joana Viga Čiplytė.  2023.  Iliustracijos iš Petro Kaupelio rinkinio.