Fotomenininkas Petras Kaupelis: ,,Labai įdomu kurti“

  • Kokį įspūdį išsaugojote po parengtos pirmosios parodos? Koks kūrybos žanras dominavo?

Pirmąją parodą surengiau devyniolikos metų, būdamas sovietinės kariuomenės seržantas. Karininkai, pastebėję mano fotografinius sugebėjimus, sudarė sąlygas tobulėti. Įrengė foto laboratoriją, parūpino chemikalų, fotopopieriaus ir svarbiausia – literatūros. Foto aparatą ,,Zenit“ nusipirkau iš seržanto atlyginimo. Pirmoji mano paroda buvo karine tematika – karių šiokiadieniai… Įspūdis – nepakartojamas. Tapau karinio štabo fotografu.

  • Panevėžio miestas – Tavo gimtasis kraštas? Fotografija buvo laisvalaikio užimtumo priemonė? Gal ir būsimas pragyvenimo šaltinis? Kokius Jums kūrybos kelius atvėrė neakivaizdinės studijos Menų liaudies universitete?

Gimiau netoli Pandėlio, Buivydžių kaime. Kai man buvo ketveri metukai, tėveliai persikėlė gyventi į kitą kaimą, į kitą nuostabiai gražią sodybą ant kalnelio. Tai buvo unikali, nepakartojamai žavinga vieta – iš visų pusių sodybą supo ąžuolų, uosių, beržinėlio šuorai … vaisius brandino didelis sodas … ir dar – netoliese tekėjo upelis. Sodyboje buvo didelė daržinė, kurioje vasarą vykdavo klojimo teatro vaidinimai. Ir dar, už 500 metrų buvo  nutiestos siaurojo geležinkelio vėžės  Pandėlys – Skapiškis. Pandėlys  buvo rajono centras. Kad pasirinkau fotografiją – buvo pataikyta į dešimtuką. Tai buvo mano hobis ir profesiją, ir  vėliau pragyvenimo šaltinis. Neakivaizdinės fotografijos studijos atvėrė visus kelius į kūrybą. Po surengtų fotografijos parodų Panevėžyje, pasipylė individualių  užsakymų – įamžinti vestuves, krikštynas ir kt.

  • Meninės fotografijos parodų rengimas – brangus užsiėmimas. Esate respublikinių ir tarptautinių parodų dalyvis. Kiek surengėte parodų, kur ir kada? Išskirkite Jums labiausiai pavykusias ekspozicijas. Kuo jos ypatingos? Sulaukėte žiniasklaidos dėmesio?

1989 – 2020 metais Panevėžyje surengiau 30 autorinių parodų. Dalyvavau per 70 grupinėse parodose. Menines fotografijas eksponavau tarptautinėse parodose: Latvijoje, Lenkijoje, Ukrainoje, Prancūzijoje, Ispanijoje, Australijoje, Tailande, P. Korėjoje, Kroatijoje. Parengtos fotografijos parodos sulaukė ypatingo dėmesio. Kai kurias parodas užsakovai nupirkdavo dar prieš atidarant ekspoziciją.  Virš 700 meninių darbų yra įsigiję įvairios organizacijos, kolekcininkai, privatūs asmenys, valstybiniai muziejai. Žiniasklaida rodė dėmesį – apie mano kūrybą rašė vietinės ir respublikinės spaudos dienraščiai, ne vieną kartą pakliuvau į LRT televiziją. Didelio žiūrovų dėmesio susilaukė sukurti ciklai: ,,Fata – Morgana“, ,,Nidos ciklas“, ,,Tarp realybės ir fantazijos“ ir kt.