Fotomenininkas Petras Kaupelis: ,,Labai įdomu kurti“

  • Kas skatina kurti – fotomenininkų  draugija, kolegos, artimi žmonės? Kokių kūrybinių draugijų esate narys?

Kurti skatina fotografinės mūzos… Tiksliau, mano kūrybiniai įkvepėjai – gamta, poezija, filosofinės, psichologinės ir meninės literatūros studijavimas ir pastovus fotografinis darbas. Meninė fotografija visomis prasmėmis – varomoji jėga. Kūrybiniame procese absoliučiai niekas neturi trukdyti. Esu išbandęs eilę žanrų: peizažai, portretai, natiurmortai, lazerografija, montažai. Kelionės dviračiu su fotografiniu krepšiu suteikia daug kūrybinių minčių. Lietuvoje gali rasti Australiją, Afriką…, tik reikia ieškoti…gali nukeliauti ir į kitas galaktikas…

Iliustracija iš Petro Kaupelio rinkinio.

Esu Lietuvos fotomenininkų sąjungos narys, Lietuvos meno kūrėjų asociacijos narys, Šiaurės Lietuvos fotomenininkų asociacijos narys.

  • Didelį atgarsį sulaukėte iš  profesionalų fotografų ir žiniasklaidos apie naują Jūsų kūrybos kryptį – lazeriografija. Apibūdinkite šį atradimą ir tolesnę perspektyvą kūryboje.

Procesas su lazerio spinduliu buvo ilgas ir sudėtingas. Šią  meno sritį, procesą įvardijau kaip lazerografija. Ilgai galvojau kaip galima panaudoti lazerio spindulį kūrybiniame procese. Daug buvo eksperimentuota, kol gavau pirmus rezultatus. Buvau nustebintas kūrybinio rezultato. Lazerografijos darbai sukurti lazerio pagalba panašūs į kitas galaktikas… Sukurti darbai buvo eksponuoti: Panevėžyje, Vilniuje, dalyvauta dvejuose pasaulinėse parodose ir pakliuvau į pasaulinius katalogus tarp 35 šalių. Mano lazerografijos darbai atsidūrė pas kolekcininkus. Tai buvo mano atradimas, kurio niekas nepakartojo.

  • Pasidalinkite atsiminimais kas paskatino įkurti ir vadovauti Panevėžio jaunųjų fotografų sekcijai? Kaip sekėsi ši visuomeninė veikla?

Menų liaudies universiteto administracija man pasiūlė užduotį – sukurti fotografų mėgėjų kolektyvą, jam vadovauti, analizuoti  sukurtas nuotraukas, rengti parodas. Patiko. Taip 1979 metais Panevėžyje įsteigiau jaunųjų fotografų sekciją ir jai vadovavau. Per penkerius darbo metus buvo surengta kelios dešimtys meninės fotografijos parodų.