Tautodailininkas, tapytojas primityvistas, poetas, tautosakos rinkėjas ir užrašinėtojas Bronius Zavackis

Su dideliu kraičiu (per 100 tapybos paveikslų, pluoštas meninių nuotraukų). 1978 metais Bronius atsikelia gyventi į Karšinaukos kaimą. ,,Januškose vyko melioracija. Dauguma gyventojų kėlėsi į gyvenvietę. Gyventi ten nenorėjau. Žinojau, kad žemės ūkio darbų nedirbsiu, o maisto tai reiks pirkti. Traukė gyvenvietė arčiau didesnio miesto. Pirkau apleistą namą Karšinauskos kaime netoli Panevėžio. Per dvejis metus savo rankomis sutvarkiau aplinką, namą papuošiau medžio raižiniais. Įrengiau 80 paveikslų ,,galeriją“,- pasakoja Bronius.

Nedidelėje patalpoje antrajame namo gale drobės sukabintos ant sienų, pastatytos ant grindų. Viduryje kambario įrengtas besisukantis stendas su darbais. Ant stalo guli ištiestos ilgos vatmano juostos su įrašytais eilėraščiais. Savamokslio B. Zavackio daug padaryta.

Visus jo paveikslus galima suskirstyti į penkias tematikas: papročių, darbo, istorinė, architektūros, gamtos. Dažniausiai vaizduojami vestuvių, šeimos, kalendoriniai ir darbo papročiai, parodomi svarbiausi veikėjai, apeigų momentai, atributika. ,,Šiuo metu, pablogėjus sveikatai, mažiau bekuriu. Rūpinuosi savo darbais, drožiu skulptūrėles. Jų turiu padaręs per 50“ – sako  B. Zavackis, kuris yra pastatęs ir keletą stogastulpių – Daujėnų girininkijoje,  Karšinauskoje ir kt. Turi padaręs daug meninių nuotraukų. Tačiau stipriausioji kūrybos sritis – tapyba. 

Atsisveikinant džiaugsmingai sakė, kad jis kviečiamas  parengti parodas, fotografuoti šventes, kad  palaiko ryšius su Kurganavos mokyklos mokiniais, juos moko piešti, fotografuoti.

Nuo 1978 metų  B. Zavackis gyveno Karšinaukoje (Miežiškių sen.). Mirė 1991 metais.

 Apybraiža parengta 1986 m. (atnaujinta 2019)